Jak vyléčit svou úzkost bez léků?

Přírodní léčba úzkosti – pomocí vědomí a vytvoření zdravé rutiny

Úzkostí trpí 264 milionů lidí na světě. Je součástí našeho života, protože nevíme, jak pracovat s našimi emocemi, s naší myslí. Nevíme, jak o sebe správně pečovat, jak pečovat o své emoce a o své emoční jáNikdo nás to nenaučil.

Když zajdete k psychologovi, pomůže vám terapií, při které se vymluvíte, a pak vám předepíše léky. Užívání léků na úzkost však není tou nejlepší volbou. Nejen, že často (dlouhodobě) nefungují, ale užívání těchto léků je velmi škodlivé. Tělo si na ně navykne a váš mozek přestane produkovat látky, které prostřednictvím léků užíváte. 
Takže když se pokusíte tyto léky vysadit, je to pro vaše tělo šok, protože již tyto látky samo o sobě neprodukuje. Než se z toho vzpamatuje a opět začne tyto látky produkovat samo, trpí jejich nepřítomností. Nastává období, při kterém je život až příliš bolestivý, protože k těmto látkám nemáte přístup, a většina lidí toto období nezvládne.
 
 Žijeme v uspěchané době. Jsme odpojeni od přírody, která má na nás přirozený léčivý účinek. Jsme vystaveni stresu v práci, ve škole, v rodině, v našich vztazích. Žijeme v přeplněných městech a zapomínáme na naše zdraví na všech úrovních. Povinnosti a vše ostatní je důležitější než my. My a naše pocity jsou na posledním místě. Je na nás vyvíjen nátlak ze všech stran a nevíme, jak se s tím vším vypořádat. Vůči svému životu se často cítíme bezmocní nebo se nacházíme v situacích, se kterými si neumíme poradit a cítíme, že nemají řešení.
 
 Úzkost nemusíte řešit jen pomocí léků. Existují přirozenější způsoby a přírodní látky a rostlinky, které vám mohou pomoci. Pomocí meditace, vaší vědomé práce a vytvoření stabilní rutiny můžete opět získat kontrolu nad svým životem – jednoduše, bez toho, aniž byste do sebe museli dávat chemii a vystavovali se možným špatným následkům.
 

Proč cítíme úzkost? Dříve nás chránila

Když cítíme strach, stres, když přemýšlíme negativně, máme pochyby, starosti…, naše tělo uvolňuje kortizol. Jde o stresový hormon, který zapříčiňuje v našem těle přirozenou reakci „bojuj nebo uteč”. Dříve nám kortizol zachraňoval v přírodě život. Kdykoli jsme se vyskytovali v nějakém nebezpečí, utekli jsme (nebo bojovali). V dnešním světě však existují jiné druhy nebezpečí. Kdykoli, když pociťujeme stres, naše tělo na něj reaguje stejnou biologickou reakcí. Danou situaci interpretuje jako kdyby bylo ohroženo naše přežití. Tělo začne uvolňovat kortizol kdykoli, když uvízneme v dopravní zácpě, když pomyslíme na to, že nás čeká nějaká nepříjemná konverzace s naším šéfem, kamarádkou, partnerem… Uvolňuje kortizol kdykoli, když se nepřijímáme, kritizujeme, když o sobě přemýšlíme špatně. Všechny tyto špatné myšlenky pro nás totiž představují určité nebezpečí. 

Naše tělo uvolňuje kortizol kdykoli, když nás napadne něco negativního (vědomě i nevědomě).

Jak na úzkost: meditací a vědomou prací

Zbavit se úzkosti je jednodušší, než si myslíte. Hlavní je dát sebe a své zdraví na první místo a svůj slib držet. Důležité bude držet se stabilní rutiny ve stravování, vyhýbat se určitým potravinám, pravidelně cvičit i meditovat. Začněte zlehka, netlačte na sebe – to je to poslední, co byste chtěli.
 
 Naše tělo je náš chrám. Zdraví fyzické je úzce spojené se zdravím psychickým a mentálním. Pokud si přejete skoncovat s úzkostí přirozeně a bez léků, budete muset o sebe začít pečovat, protože si to zasloužíte. Vaše tělo nám s úzkostmi může velmi pomoci. Jeho přirozené samoléčící mechanismy vám s úzkostí pomohou – jen musíte vědět, jak na to. Celá vaše bytost si přeje uzdravení, proto čtete tyto řádky.

Pokud patříte mezi ty, kteří se rozhodli se svou úzkostí bojovat bez léků a jste odhodláni udělat krok vpřed, ráda bych vás pozvala na seminář, který jsem pořádala online ZDARMA ve listopadu 2022. Jeho záznam vám ZDARMA nabízím níže.

Na semináři se dozvíte přesně, co je úzkost a jak se s ní vypořádat. Je velmi prakticky zaměřený, budeme meditovat, cvičit i psát. Je založený na učení světoznámé mistryně Teal Swan a mé osobní zkušenosti s úzkostmi. S úzkostmi jsem se potýkala především během svých cest v Latinské Americe. Tato cesta byla a stále je pro mě velmi transformační. Naučila jsem se mnohé o své temnotě a o tom, jak pracovat se svými negativními emocemi – na všech úrovních… Webinář bude trvat cca 90 minut.

PS: Mé služby v žádném případě nenahrazují lékařskou či odbornou péči nebo vyšetření.

Jak zatočit s úzkostí a sebekritikou jednou provždy?

Dlouhodobá úzkost vychází z naší nenaplněné potřeby jistoty a z neustálého podceňování sebe sama.
 
  Nejsme si jistí, že dokážeme ve svém životě vytvořit to, co si přejeme. Považujeme se za méněcenné, špatné a cítíme, že nikdy nejsme dost. Tyto pocity je potřeba léčit do hloubky. Pokud cítíte, že je to váš případ, doporučuji vám začít pracovat na své sebelásce a sebepřijetí.
 
Vaše vnitřní dítě je zraněné, vystrašené a nemá ve vás oporu. Neuznáváte sami sebe, své emoce a svou hodnotu. Je čas s tím skončit a jednou pro vždy vyléčit sebenenávist sám k sobě.
 
Protože jsem sama dlouhou dobu trpěla pocitem méněcennosti a připadala jsem si jako jedno velké NIC, musela jsem do hloubky studovat, co je sebeláska a jak jí docílit.

 Všechny své poznatky jsem shromáždila do Intenzivního kurzu sebelásky, který je založen na psychologie, spiritualitě, šamanismu a energetickém léčení. 
 
 Je doslova nabytý léčivými meditacemi a cvičeními, které mohou pomoci i vám dosáhnout vnitřního klidu a opravdové sebelásky.

Jste připraveni začít žít svůj život v bezpodmínečné lásce?  

 


@ 2023 Nuataa Sonáya